The Good Glow

Dette indlæg er udgivet i samarbejde med Jane Iredale
Jeg har fået fornøjelsen af at teste et par skønne produkter fra Jane Iredale’s sommerkollektion 2016, som kan købes på janeiredale.dk og hos alle Jane Iredale-forhandlere fra primo juni.
Blandt produkterne er en bronzer i farven “Moonglow” som består af lyse, gyldne bronze og kobber nuancer som giver en øjeblikkelig solkysset glød til huden. Hvis I spørger mig, findes der ikke nogen pænere sommermakeup end en livlig og lysreflekterende en af slagsen, som stadig bevarer det naturlige look. De lyse highlight-nuancer kombineret med den lidt mørkere bronze og kobber, gør bare det helt rigtige for at opnå en smuk glødende hud samtidig med at huden beskyttes med antioxidanter fra pinjebark – og granatæble-ekstrakt.
The Good Glow-kollektionen består også af en række forskellige Lip Drink læbebalsams med farve og SPF15. Her har jeg farven “Flirt” som er en skøn fersken-pink læbepleje. SKØN SKØN SKØN! Disse to produkter bliver uden tvivl fast inventar i min taske denne sommer, når der lige skal friskes op i løbet af dagen. En varm anbefaling herfra til både hverdags – og festmakeup.
Ingen kommentarer endnu